BODY ZDATNOSTI 2021

tabulka výsledků ZDE

O CO ŠLO

Jedná se o výzvu, která se snaží rozvíjet a podporovat jedince v různých aspektech. Děti ji mohou znát z již uplynulých pobytů o jarních prázdninách. Každý týden klukům zadáme nový bod zdatnosti, na který budou mít jeden pokus, aby ho splnili co nejlépe. Výsledky pak společně s dalšími náležitostmi, které upřesníme u každé výzvy zvlášť, prosím pošlete na mail mayove.vedouci@skaut.cz, budeme se o nich bavit na dalších schůzkách.

JEDNOTLIVÉ VÝZVY

1) Stavba - Kluci mají k dispozici balíček neuvařených špaget a lepící pásku a musí za pomocí těchto dvou surovin postavit co nejvyšší konstrukci. Na stavbu mají 30 min a základna se nesmí opírat o nic jiného než o zem a nesmí být přilepena k zemi ani být do ni zapíchnuta.. kde budou kluci stavět je na nich - klidně venku, klidně vevnitř. Mají od nás nakázáno, že se musejí taky postarat o úklid, tak jim to klidně připomeňte. Po výzvě nám prosím pošlete před další schůzkou výšku, do které se kluci dostavěli a dále jejich fotku vedle jejich výtvoru a fotku výtvoru samotného.

2) Plank - Úkolem je vydržet co nejdéle v poloze kliku na předloktí. Od kluků chceme vědět čas v minutách a sekundách a ideálně fotku, jak jsou v planku.

3) Obdélníky - Kluci musí na papír o velikosti A5 v neomezeném čase (jde o pečlivost) nakreslit co nejvíce obdélníků. Jediným podstatným pravidlem je, že se nesmí obdélníky nikde protínat ani nijak jinak křížit. Pošlete nám, prosím, počet obdélníků, které kluci na papír nakreslí a ideálně fotku, na které budou kluci a jejich výtvor.

4) Vis - Kluci musí viset v libovolném prostředí (doma, venku) jak nejdéle dovedou. Dovoleno je použití pouze rukou, žádná jiná část těla se nesmí dotýkat ani hrazdy ani jiného povrchu (nesmí se podpírat). Pošlete nám prosím čas a v ideálním případě ještě fotku, jak kluci výzvu plní.

5) Reklama - Úkolem je natočit krátké video (držte se prosím délky maximálně 2 min), kde se kluci snaží vtipně a poutavě udělat reklamu libovolnému objektu v jejich okolí - zubní kartáček, chleba, žárovka... S natočením mohou pomáhat členové rodiny, kamarádi nebo kdokoliv jiný, s vymýšlením nápadu však prosím nepomáhejte - jde o kreativní činnost kluků. Pošlete nám prosím celé video a to tentokrát alespoň do 14:00, abychom je mohli s vedoucími včas a v klidu shlédnout a zkontrolovat, že soubor přehrajeme.

6) Zadržování dechu - kluci se mají pokusit na co nejdéle zadržet dech - a to způsobem, který jim vyhovuje - klidně jen tak nebo pod vodou. Mají klasicky jeden pokus, ale pokud chtějí zkusit obě varianty (pod vodou a nad vodou), tak si mohou počítat lepší z prvních výsledků.

7) Slovní zásoba - cílem výzvy na tento týden je říci, co nejvíce podstatných jmen za minutu. Jde nám o počet a opakované slovo se samozřejmě počítá jen jednou.

Junák - český skaut, 7. středisko Blaník Praha, z. s.
Gončarenkova 628/15, 147 00 Praha 4
IČO: 60446927 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky